Wedstrijden

Kjell Cooman knalt solo naar winst in eerste rit Tour of Albania

Door Kurt Vermeerbergen op 18 May 2026 - 20:39

De eerste etappe van de Tour of Albania, met start in Tirana en aankomst in Lezhë over 177 kilometer, is uitgedraaid op een knappe solozeg van Kjell Cooman. Na bijna vier uur koers wist hij zich los te maken in de slotfase en alleen over de meet te komen.

De wedstrijd kende een nerveus verloop met meerdere aanvalsgolven in de finale. De vroege ontsnapping kreeg pas na 140 kilometer opnieuw gezelschap van achtervolgers, maar werd uiteindelijk toch ingelopen.

Tomas Claes pakt sprintzege na razendsnelle koers in Booischot

Door Kurt Vermeerbergen op 18 May 2026 - 20:06

In Booischot kwamen maar liefst 101 beloften- en elite 2-renners aan de start voor een snelle en attractieve wedstrijd. Na een koers waarin het tempo bijzonder hoog lag, was het uiteindelijk Tomas Claes van DLS Invigo die aan het langste eind trok. Hij haalde het in de sprint van een twaalfkoppige kopgroep.

Arnaud Delimont kroont zich tot Vlaams-Brabants kampioen bij de junioren (foto's)

Door Jo Groenevinger op 18 May 2026 - 18:04

In het Vlaams-Brabants kampioenschap voor junioren in Begijnendijk heeft Arnaud Delimont gisteren op indrukwekkende wijze de provinciale titel veroverd. De renner van CRABBÉ-DSTNY reed na een sterke solo als eerste over de meet en pakte zo de gouden medaille en de felbegeerde provinciale trui.

Met 71 renners aan de start werd het een nerveuze en aanvallende wedstrijd. Van bij de eerste ronden volgden de uitvallen elkaar in sneltempo op, maar geen enkele groep kreeg voldoende ruimte van het peloton. Ook Delimont mengde zich meermaals in de debatten.

Robin Meijers kroont zich tot Limburgs kampioen na spannende sprint in Herk-de-Stad

Door Kurt Vermeerbergen op 17 May 2026 - 20:37

In Herk-de-Stad hebben veertig Limburgse junioren zondag gestreden voor de provinciale titel. Na een gesloten en tactische wedstrijd trok Robin Meijers van CRABBÉ-DSTNY aan het langste eind. Hij haalde het in een sprint voor de podiumplaatsen.

De koers verliep bijzonder afwachtend, wat volgens de nieuwe kampioen niet onverwacht was. “Het was een zeer atypische koers omdat het een kampioenschap was”, vertelde Meijers achteraf. “Ik geraakte gelukkig in de ontsnapping en werkte goed samen met de rest.”

De Moeren Classic levert West-Vlaamse titel op voor Jonas Meulemeester

Door Kurt Vermeerbergen op 17 May 2026 - 08:19

In Houtem bij Veurne stond gisteren de junioreneditie van de De Moeren Classic volledig in het teken van het Provinciaal Kampioenschap van West-Vlaanderen. Op het vlakke, maar door de wind vaak verraderlijke parcours kregen de renners elf ronden van telkens elf kilometer voorgeschoteld.

Pagina's

Abonneren op Wedstrijden