In het Oost-Vlaamse Stekene stonden zaterdag 51 nieuwelingen aan de start voor een wedstrijd over 54 kilometer. Na een aantrekkelijke koers was het eerstejaarsnieuweling Arto Cop (Acrog-Tormans) die de bloemen mocht meenemen. Voor de jonge renner betekende het meteen zijn eerste overwinning van het seizoen.
De wedstrijd kende aanvankelijk een rustig verloop, maar halfweg koers koos Cop samen met Emiel Pyl (Van Moer Logistics Cycling Team) voor de aanval. Het duo vond elkaar meteen in een uitstekende samenwerking en bouwde ronde na ronde zijn voorsprong verder uit. Op een bepaald moment liep de bonus zelfs op tot 2 minuten en 20 seconden.
In de sprint met twee hield Cop het hoofd koel en maakte hij het knap af. Zo mocht de eerstejaars nieuweling in Stekene zijn handen in de lucht steken en zijn eerste seizoenszege vieren.
"De eerste ronden verliepen vrij rustig in het peloton", blikte Arto Cop terug. "Halfweg koers ben ik met twee weggeraakt. We hebben heel de tijd goed samengewerkt en na enkele ronden hadden we een voorsprong van 2 minuten en 20 seconden. In de sprint heb ik het dan kunnen afmaken."
Emiel Pyl eindigde als tweede, terwijl Maxime De Rocker (Isorex Cycling Team) de sprint van het peloton won en beslag legde op de derde plaats.
1 COP Arto - ACROG-TORMANS
2 PYL Emiel - VAN MOER LOGISTICS CYCLING TEAM
3 DE ROCKER Maxime - ISOREX CYCLING TEAM

