Niels De Clerck solo naar eerste zege van het seizoen (foto's)
Voor de 103e maal werd de Omloop van het Hoogserlei voor elite2/U23 ingericht in Tielt. 85 renners maakten er over twaalf ronden van 9,58 kilometer een mooie wedstrijd van.
Op acht ronden van het einde kwam er een eerste ontsnapping die naam waardig met Thieme Vanderplasschen, Sven Noels en Kenn Simon, ze kwamen door met 14 seconden voorsprong.
Een ronde later ontstond er een ontsnapping met twaalf man: Yaxano Smet, Niels De Clerck, Jules Verhaeghe, Arne Desimpelaere, Cédric Defreyne, Jasper Dejaegher, Jeroen Eyskens, Sven Noels, Jim Focke, Dries Van Meenen, Kenn Simon en de Israëliër Roi Ben-Ari. Ze haalden tot een halve minuut voorsprong en dat leek dan ook de beslissende ontsnapping te worden.
Bij aanvang van de laatste ronde kwamen zeven renners door op 25 seconden van de twaalf koplopers. Dat waren Quinten De Buysser, Cas De Smeyter, Mika Galle, Gust Dewulf, Tom Plovie, de Nieuw-Zeelander Christian Rush en de Nederlander Marijn Ijmker. Ze slaagden er uiteindelijk nog in om het gat met de 12 leiders te dichten.
Niels De Clerck ging er op het einde alleen vandoor en won met een negental seconden voorsprong op de achttien anderen, waarvan de Nederlander Marijn Ijmker de tweede plaats behaalde vóór Arne Desimpelaere, Quinten De Buysser, Sven Noels, Kenn Simon, Cédric Defreyne, Cas De Smeyter, Mika Galle en Gust Dewulf. De Nederlander Toinne Vriezen won de sprint van het peloton voor de twintigste plaats op een kleine minuut vóór Lance Decabooter en Justin Picoux.
Voor belofterenner Niels DE CLERCK was het de eerste overwinning dit seizoen. Ook al vonden sommigen het een verrassing, de renner uit Oeselgem doet het dit seizoen heel goed met vooral een derde plaats in de GP Stad Halle, maar ook tweede plaatsen in de Hel van het Heuvelland (U23 Road Series) in Nederland en in de GP des Marbriers en de rittenkoers Tour de Moselle in Frankrijk. Buiten zijn derde plaats in Halle, reed hij nog mooie uitslagen bijeen in UCI-wedstrijden: achtste in de BW Classic, 19e in de Flanders Tomorrow Tour U23 en 23e in de GP Rik Van Looy. Hij was ook nog tiende in de profkoers in Kemmel en in de Ronde van Namen en dertiende in het Belgisch kampioenschap U23. Logisch dat men hem in het kermiscircuit minder kent: hij rijdt amper kermiskoersen, maar nog geen week geleden was hij ook al tweede in Varsenare! En dat allemaal nadat hij zijn seizoenstart miste wegens blessures.
1. Niels DE CLERCK (Oeselgem) (Urbano-Vulsteke-Bumaco) 115,2 km in 2u28'05"
2. Marijn Ijmker (NL) op 9"
3. Arne Desimpelaere
Foto's : https://www.flickr.com/photos/cyclingsite/albums/72177720335932396 [2]
De Nederlander Marijn IJMKER uit Woudenberg werd mooi tweede nadat hij met een achtervolgende groep van zeven renners nog tot bij de koplopers kwam. Hij was ook al tweede in eigen land in Lekkerkerk. De renner van UWTC De Volharding reed dit jaar twee rittenkoersen in Polen: hij werd 54e in de Tour of Malopolska (tweede in het bergklassement!) en 78e in de Course Cycliste de Solidarnosc. Zijn ploegmaats Toinne Vriezen (20e), Tim den Braber (39e), Vigo Veenis (61e) en Mart van Esterik (64e) vierden mee.
Plaatselijke renner Arne DESIMPELAERE (The Lead Out Cycling Academy) werd mooi derde. Deze 21-jarige belofterenner werd een maand geleden ook al derde in de Memorial Bjorg Lambrecht. Hij was ook 29e in de Ronde van Oost-Vlaanderen U23.
Er kwam verrassend een POOLSE SELECTIE met 10 beloften aan de start! Ze gaan een viertal kermiskoersen rijden in België om ervaring op te doen. De pas in augustus 19 jaar geworden Filip Aspadarec werd als eerste Pool 24e.
Bruno DESIMPELE uit deelgemeente Kanegem was één van de twee junioren aan de start. Het was al de derde maal dat hij een wedstrijd bij de elite2/U23 reed sedert september en hij kon ze alle drie uitrijden. In Tielt werd hij 45e. Bij de junioren werd hij met zijn team The Lead Out Cycling Academy derde op het Belgisch kampioenschap ploegentijdrit in juli. Hij was ook derde bij de junioren in Kortemark en Ploegsteert.
Aan de start in Tielt ook een renner uit Jordanië! Mo'men ALREJJAL is hier al een tijdje om te leren: helaas moest hij na drie ronden uit koers en vond het héél zwaar. Mo'men is nationaal kampioen op de weg in zijn land. Hij was daar de beste van elf renners. In de tijdrit aldaar werd hij derde.
