cyclingsite.be
Gepubliceerd op cyclingsite.be (https://www.cyclingsite.be)

Home > Jens Reynders klopt Iben Rommelaere in de sprint (foto's)

Jens Reynders klopt Iben Rommelaere in de sprint (foto's)

Door JC op 15 Sep 2026 - 11:29
[1]

De Grote Prijs Marcel Kint in Zwevegem werd vorig jaar na twee jaar onderbreking nieuw leven ingeblazen met een bescheiden elite2-wedstrijd. Deze wedstrijd was vele jaren een profkoers die vanaf 2016 een UCI-wedstrijd werd, maar in 2024 en 2025 niet meer georganiseerd werd wegens allerlei redenen.

Dit jaar werd de wedstrijd opengesteld als "Elite 1.12 Open Ind." wat betekent dat zowel Belgische als buitenlandse renners uit Pro Teams (zoals Flanders-Baloise) en Continental Teams mochten deelnemen, alsook individuele profs, elite2-renners en beloften. Helaas kwamen geen renners uit Pro Teams aan de start, mede door de drukke kalender met o.a. De GP van Fourmies, de GP van Wallonië en de Ronde van Luxemburg. Onder de 50 deelnemers wel een delegatie van Tarteletto-Isorex en Atom 6 Bikes (beiden met 7 renners), Jens Reynders, Robbe Claeys, Jenthe Verstraete en een tiental buitenlanders.

De wedstrijd over 11 ronden van 12,4 kilometer met telkens een premie van 100 euro aan de aankomst bleef de eerste twee ronden gesloten met premies voor de winnaar van vorig jaar Frank Rademaker (Stageco) en Robbe Claeys (VolkerWessels).

In de derde ronde kwam de Brit Ewan Mackie (B-Close Bal-Enzo) alleen door met lichte voorsprong en hij nam daarbij ook graag de premie mee. De twee daaropvolgende ronden bleef alles samen en nam Robbe Claeys zijn tweede en derde premie.

Op vijf ronden van het einde hadden premiewinnaar Jan Kino (KOFM-Thielemans), Gust Dewulf (Wielerteam Ieper), Iben Rommelaere (Tarteletto-Isorex), Jens Reynders (Qatar Pro Team) en Yentl Vandevelde (B-Close Bal-Enzo) een kleine voorsprong.

Een ronde later waren nog drie van die vijf ontsnapten voorop: Iben Rommelaere (die de premie won), Jens Reynders en Jan Kino. Ze hadden toen 22 seconden voorsprong. Dit was de goede ontsnapping. Jens Reynders nam nog twee premies, alsook Iben Rommelaere weer ééntje in de laatste ronde. De voorsprong was toen wel geslonken tot 20 seconden.

In de laatste ronden kwam er nog een achtervolging van een achttal renners die tot op 15 seconden kwamen, maar dat was te laat.

Jens Reynders klopte uiteindelijk Iben Rommelaere in de sprint. Jan Kino moest op het einde nog lossen door krampen en werd derde op 7 seconden. Yentl Vandevelde won de sprint voor de vierde plaats op 15 seconden vóór Gaëtan Warnier, Joppe Sterck, Frank Rademaker, Wies Verdonck, Jelle Vermoote, Enrico Dhaeye en Tomas Boussier. Kort daarop werd Robbe Claeys twaalfde vóór Gust Dewulf, de Wit-Rus Mikita Babovich en Zeno Moonen.

Voor Jens Reynders uit Rukkelingen-Loon (deelgemeente van Heers) was het de zesde overwinning dit jaar. Hij won eerder begin dit jaar twee wedstrijden in het Midden-Oosten waarvan een rit in de Tour of Sharjah (waar hij ook het puntenklassement won) en later ook nog drie gravelwedstrijden. Jens is een individuele gravelprof die gesteund wordt door Qatar en enkele privésponsors. Hij was hiervoor enkele jaren prof bij Sport Vlaanderen-Baloise, Israel-Premier Tech, Bingoal-WB en Wagner-Bazin-WB, maar door een kniebreuk en daaropvolgende operatie vorig jaar vond hij uiteindelijk geen team dit jaar. Hij hoopt wel dat dit voor volgend jaar terug lukt.

1 Jen REYNDERS (Heers) (Qatar Pro Team) 136,3 km in 2u56'59"
2 Iben Rommelaere
3 Jan Kino op 7"

Foto's : https://www.flickr.com/photos/cyclingsite/albums/72177720335639253 [2]

 Iben ROMMELAERE (Harelbeke) van het continentale team Tarteletto-Isorex werd tweede in Zwevegem. Hij was een beetje ontgoocheld omdat hij niet voluit kon sprinten, maar uiteindelijk was hij toch tevreden met zijn prestatie en kijkt uit naar woensdag, want dan volgt een zware wedstrijd met de GP van Wallonië.
Iben werd dit jaar negende in de Ronde van Algerije (tweede in een rit) en gaat daar begin oktober nog enkele wedstrijden rijden.

Zottegemnaar Jan KINO (Kings of the Flemish Mountains x Thielemans Bildin) strandde na een sterke wedstrijd op de derde plaats, geplaagd door krampen op het einde. De vorige jaren reed hij voor conti teams als Elevate, Soudal-Quick.Step Devo (2 jaar) en Atom 6 Bikes, maar nu heeft hij het plezier in het wielrennen teruggevonden bij zijn nieuwe club en kan zich weer volop concentreren op zijn studies. Hij won dit jaar een wedstrijd in Zwalm-Rozebeke.

 Plaatselijke renner Emiel PLANCKAERT (Decock-Mannavital-Van Mossel) werd fel aangemoedigd in Zwevegem en werd uiteindelijk 29e. De ex-prof van Sport Vlaanderen-Baloise (2018-2020) en broer van Edward en Baptiste rijdt nog sporadisch enkele wedstrijden en werd onder meer 16e in Aalbeke en 19e in het criterium te Rollegem.

Aaron VANDENBULCKE (Zwevegem) was een degelijke junior, maar stapte daarna over naar de triatlon. Zo werd hij dit jaar 203e in de Ironman 70.3 te Aix-en-Provence. Aaron nam dit jaar terug een licentie als individuele wielrenner bij de elite2.
 

Kasper SAVER (Outrijve) rijdt dit jaar voor het B-Close - Bal-Enzo Team. Nadat hij een paar jaar voor Franse clubs (Philippe Wagner Cycling in 2023 en Team Bricquebec Cotentin in 2025) en tussendoor ook voor continental teams (Minerva in 2022 en Philippe Wagner-Bazin in 2024) reed, koos deze personal trainer dit jaar terug voor een Belgische club. Hij werd 19e in Zwevegem. Kasper was dit jaar onder meer 31e in de Ronde van Albanië (9e in een rit) en vijfde in Staden-Staden.

 Maxim DELRUE (Harelbeke) van het Decock-Mannavital-Van Mossel Team was bijna gestopt eind vorig jaar, maar zijn nieuwe team kon hem toch overhalen om dit jaar verder te koersen. Dat leverde hem onder meer een West-Vlaamse tijdrittitel op bij de elite2. Maxim had al heel wat tegenslagen in zijn carrière met vooral die zware van in Normandië in 2023 met onder andere polsbreuken, een elleboogbreuk en breuken in het gezicht. Vorige winter brak hij ook nog zijn enkel. Hij werd 33e in Zwevegem en was dit jaar ook 4e in Wakken (criterium) en 5e in Westkapelle. Ook eindigde hij 14e op het Belgisch kampioenschap tijdrijden.

Maxim LAVERGE (Team Boshi) uit Otegem veranderde dit jaar na vele jaren Molenspurters Meulebeke van club. Vanaf 2024 reed hij betere uitslagen bijeen met onder meer een derde plaats in de Omloop van de Grensstreek in Wervik. Hij begon zich dan meer te concentreren op gravel: zo won hij brons op het wereldkampioenschap gravel (age group 19 tot 34 jaar) in Leuven eind 2024. Dit jaar werd hij vijfde in de gravelwedstrijd te Sint-Laureins. Op de weg werd hij 19e te Schuiferskapelle.

DE COUREURS zorgden voor entertainment tussen de doortochten van de renners in Zwevegem.

Jens Reynders [3]
Tweet [4]

Bron-URL:https://www.cyclingsite.be/jens-reynders-klopt-iben-rommelaere-de-sprint-fotos

Links
[1] https://www.cyclingsite.be/sites/default/files/wedstrijden/Zwevegem%2014-09-2026%20het%20podium%20%28Custom%29.JPG [2] https://www.flickr.com/photos/cyclingsite/albums/72177720335639253 [3] https://www.cyclingsite.be/tags/jens-reynders [4] http://twitter.com/share