Kobe Vanoverschelde behaalt 9e zege in Omloop van het Hoogserlei in Tielt
De Omloop van het Hoogserlei in Tielt is een wedstrijd met een grote traditie en één van de oudste koersen in België. In 1920 werd ze voor het eerst gereden: eerst 3 jaar voor profs, daarna voor onafhankelijken en vanaf 1930 voor amateurs (het huidige elite2 en U23) met heel wat bekende namen op het palmares, zoals Odiel Defraeye, Rik Van Steenbergen, Roger Decock, André Noyelle, Tuur De Cabooter, Benoni Beheyt, Eric Leman, Michel Pollentier, Fons De Wolf, Dirk Demol en Gert Steegmans.
Dit jaar werd de wedstrijd voor de 102e keer gereden met 76 deelnemers voor 115,2 kilometer over 12 ronden en er was heel veel geld te verdien: prijzen voor de eerste 50 renners in de uitslag en premies voor de eerste drie in ieder ronde!
Van in de eerste ronde was er een ontsnapping met 5 renners: Nathan Amerlynck, Kobe Noreilde, Niels De Clerck, Arne Desimpelaere en Robbe Willemsens. Op 8 ronden van het einde kwamen daar 4 renners bij: Lowie Degryse, Bert Bolle en de broers Lomme en Warre Van Den Meerssche.
Een ronde later kregen de 9 koplopers 19 achtervolgers (de winnaar van verleden jaar Thiemen Vanderplasschen, Jaromir Lannoo, David Desmecht, Cédric Defreyne, Quinten De Buysser, Jim Focke, Ferre Antheunis, Arno Jennen, Jens Vandenbogaerde, Tom Plovie, Niels De Rooze, Gil D’Heygere, Brent Van Der Eycken, Kenn Simon, Kasper Saver, Kobe Vanoverschelde, de Nederlander Tom Vermeer, de Noor Kristoffer Gullhav en de Brit Ewan Mackie) en half koers was het verschil tussen de 2 groepjes een halve minuut.
Op 4 ronden van het einde moest Willemsens eraf bij de koplopers wegens kniepijn en gaf op. Tom Plovie probeerde op 2 ronden van het einde nog naar de koplopers te rijden, maar in de laatste ronde kwam uiteindelijk de samensmelting van de 2 groepjes, waaruit ondertussen Tom Vermeer, Lowie Degryse en Lomme Van Den Meerssche waren verdwenen. Er waren dus nog 24 kandidaat-winnaars. Spanning troef.
Kobe Vanoverschelde haalde het uiteindelijk in de sprint tegen David Desmecht. Bert Bolle volgde iets verderop alleen en Jens Vandenbogaerde (winnaar in 2018) klopte Gil D’heygere, de Noor Gullhav, Niels De Clerck en de anderen in de sprint voor de vierde plaats op een negental seconden. Voor Kobe Vanoverschelde was het al de negende overwinning dit seizoen.
1. Kobe VANOVERSCHELDE (Decock-Mannavital-Van Mossel)
2. David DESMECHT (Shifting Gears)
3. Bert BOLLE (Urbano-Vulsteke-Bumaco) op 6 seconden
Foto's : https://www.flickr.com/photos/cyclingsite/albums/72177720329448048 [2]
- Kobe VANOVERSCHELDE bedankte zijn ploegmaats na de wedstrijd.
- Belofte Bert BOLLE werd mooi derde. Volgend jaar rijdt hij voor het Nederlandse continental team VolkerWessels.
- Thiemen VANDERPLASSCHEN won vorig jaar de Omloop van het Hoogserlei in Tielt, maar behaalde dit jaar nog geen overwinning: hij haalde wel al 6 top-drie plaatsen. Nu werd hij 12e in Tielt.
- Sacha AMORISON was één van de 2 junioren aan de start in Tielt. De zoon van ex-prof Frédéric werd 45e. Hij rijdt nu nog voor Onder Ons Parike, maar volgend jaar wordt hij belofte bij Mini Discar.
- Timmy DE BOES is in volle voorbereiding op de Ronde van Burkina Faso (24 oktober tot 2 november) en werd in Tielt 46e.
- Robbe WILLEMSENS was van in het begin mee in de kopgroep, maar moest op 4 ronden van het einde lossen wegens overlast aan de knie en gaf op.
Tekst + foto's : JC