Alec Van Herck naar de beloften bij VP Consulting Cycling Team
Alec Van Herck maakt volgend jaar de overstap naar de beloftencategorie. Die nieuwe stap in zijn jonge wielercarrière zet hij bij het VP Consulting Cycling Team. Dit seizoen liet Alec al mooie dingen zien en kon hij enkele zeges op zijn naam schrijven.
“Ik kan terugkijken op een goed seizoen waarin ik regelmatig sterk reed en voelde dat ik stappen vooruitzette. Het enige wat ontbreekt, is een uitslag in een echt grote koers. Dat is jammer, maar het geeft me ook motivatie om verder te werken en die stap in de toekomst te zetten. Voor de rest van het seizoen hoop ik nog één keer écht uit te pakken. Het zou mooi zijn om nog een uitslag neer te zetten die er uitspringt en waarmee ik mijn seizoen in schoonheid kan afsluiten. Dat zou me extra vertrouwen geven richting de winter en het volgende jaar,” vertelt Alec.
De keuze voor VP Consulting Cycling Team was weloverwogen.
“Ik hoorde de afgelopen tijd veel goede verhalen over VP Consulting Cycling Team en dat maakte me benieuwd. Tijdens het eerste gesprek voelde ik meteen een klik en kreeg ik het gevoel dat ik me er thuis ga voelen. Bovendien kan ik er een mooi programma rijden waarin ik mezelf wil laten zien. Dat vertrouwen en die kansen hebben voor mij de doorslag gegeven.”
Met de overstap kijkt Alec al vooruit naar 2026, waarin hij vooral wil groeien en leren.
“Ik verwacht een leerrijk jaar waarin ik veel progressie kan maken. Met het programma dat ik krijg, wil ik me tonen in de koersen die belangrijk voor mij zijn. Het wordt een seizoen waarin ik me verder wil ontwikkelen en echt wil laten zien wat ik in mijn mars heb.”